WESOŁE CZARY-MARY W BIBLIOTECE

Dodano: 5 grudnia 2014

Piątkowy wieczór 28 listopada był okazją do spotkania się czytelników Oddziału dla Dzieci, którzy za pomocą "andrzejkowych wróżb" chcieli poznać swoją przyszłość i imię przyszłego męża lub żony. W specjalnie udekorowanej czytelni Oddziału dla Dzieci PiMBP w Brzesku na 24 uczestników "bibliotecznego wróżenia" czekało wiele rozmaitych wróżb. Była wróżba z wiśniowymi gałązkami i z sercem. Wróżono za pomocą butów i obierzyn jabłek. Można było poznać także swój przyszły zawód. Na zakończenie "magicznego" wieczoru odbyło się tradycyjne lanie wosku przez ucho od klucza i wesoła zabawa z odczytywania woskowych kształtów. Ta wróżba, jak co roku, wzbudziła wśród dzieci najwięcej emocji. Wszyscy bawili się znakomicie, mniej pomyślne wróżby traktowano z przymrużeniem oka, było wesoło i tajemniczo, a całości dopełnił słodki poczęstunek. Andrzejkowe wróżby podobno zawsze się spełniają, warunek jest tylko jeden: trzeba mieć wyobraźnię i poczucie humoru.