Pierwszy krok do Orientu - Turcja

Dodano: 8 grudnia 2014

W jesienny wieczór 2 grudnia wszyscy miłośnicy podróży mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu poświęconym eskapadzie po orientalnej Turcji.

Przewodnikiem zgromadzonej publiczności po tym niezwykłym kraju był pochodzący z Raciborza Leszek Szczasny, z wykształcenia politolog i filozof a z zamiłowania społecznik, fotograf i niezależny globtroter. Spotkanie było wzbogacone pokazem slajdów będących zapisem z miesięcznego podróżowania po Turcji i odkrywania jej różnorodnych miejsc, które są poza zasięgiem przeciętnego turysty.

Prezentowane zdjęcia dały możliwość poznania Turcji "od środka" z całym bogactwem jej zabytków, kultury i codziennego życia mieszkańców zarówno stolicy jak i małych wiosek.

Leszek Szczasny jest autorem książki "Świat na wyciągniecie ręki", będącej barwnym zapisem eskapad po Europie i Bliskim Wschodzie, którą wszyscy chętni mogli zakupić w trakcie spotkania.