Komputer przyjazny seniorom

Dodano: 11 października 2011

Po wrześniowej przerwie ruszyła druga tura kursu komputerowego dla seniorów organizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku. Inicjatywa skierowana została do zupełnie nowej grupy seniorów, a materiał omawiany na zajęciach dotyczy podstawowych funkcji komputera i wybranych programów.

Po ukończeniu kursu uczestnicy będą posługiwać się wiedzą i umiejętnościami w zakresie podstawowej obsługi komputera z dostępem do Internetu, co w dzisiejszych czasach jest tym ważniejsze, im częściej wspomina się o problemie wykluczenia informacyjnego osób starszych. Bibliotekarze pragnąc zapobiegać takiemu wykluczeniu postanowili zorganizować bezpłatny kurs komputerowy, starając się odpowiedzieć na potrzeby środowiska lokalnego.

Pierwszą grupą, której udzielono wsparcia w zakresie obsługi komputera są seniorzy, najczęściej osoby na emeryturze. Zdajemy sobie sprawę, że jest wiele osób aktywnych zawodowo lub bezrobotnych, które takiego wsparcia nadal potrzebują. Organizując kurs na poziomie podstawowym kierujemy go do osób zupełnie nie mających dotąd kontaktu z komputerem. Osoby emerytowane, nie mogą liczyć już na pomoc z Urzędu Pracy lub pracodawcy, są też najliczniejszą grupą nie korzystającą dotąd z komputera - stąd wsparcie ze strony Biblioteki zaoferowano im jako pierwszym.

Mamy nadzieję, że zajęcia komputerowe przyniosą wiele pożytku i radości osobom biorącym w nich udział, a zdobyte umiejętności pozwolą poczuć się swobodniej w cyfrowym świecie.

Komputer przyjazny senioromKomputer przyjazny seniorom