FILM "PRAPOCZĄTKI PRZEDGÓRZA"

Dodano: 21 kwietnia 2015

17 kwietnia w naszej bibliotece miał miejsce pokaz filmu Marka Kołdrasa "Prapoczątki Przedgórza". Film został zrealizowany przez studio.pl na podstawie wyników badań archeologicznych, prowadzonych w związku z budową autostrady na odcinku od Krakowa do Tarnowa. Dzięki intensywnym pracom odkryto na naszych terenach ślady dawnych kultur i cywilizacji sięgające kilkunastu tysięcy lat wstecz. Film zawiera wypowiedzi archeologów i pracowników muzeów, dostarcza wielu informacji o życiu dawnych przodków, pokazuje w jaki sposób zmagali się oni z życiem codziennym, jak wyglądały ich domy, czym się zajmowali i jakich używali narzędzi. Oprócz "Prapoczątków Przedgórza" wszyscy uczestnicy pokazu mieli okazję obejrzeć jeszcze jeden film "Zabytki Ziemi Brzeskiej", w którym zaprezentowano m.in. Kościół w Borzęcinie oraz Szczepanowie, zamek w Dębnie i pałac dworski w Radłowie.

Po projekcji filmów autor, Marek Kołdras odpowiadał na pytania publiczności.

FILM FILM