Spacer po ulicach Brzeska... z historią w tle

17 maja 2016 r. grupa uczniów z PG nr 1 w Brzesku uczestniczyła w niecodziennej lekcji , którą przeprowadził historyk sztuki, znawca dziejów Brzeska - pan Jerzy Wyczesany. Lekcja ta odbyła się w plenerze.

Więcej  17.05.2016
Wizyta arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego

13 maja 2016 r. Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne odwiedził arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, osobisty sekretarz dwóch papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Więcej  13.05.2016
Jubileusz 70-lecia Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku

Uroczystość Jubileuszu brzeskiej Biblioteki miała miejsce 12 maja 2016 r. Rozpoczęła się Mszą Święta w kościele pw. św. Jakuba i NMP Matki Kościoła w Brzesku. Następnie w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym...

Więcej  12.05.2016
Wystawa "1050 rocznica Chrztu Polski"

W związku z dużym zainteresowaniem wystawą, którą można było oglądać w holu bibliotecznym (I piętro RCKB) do końca kwietnia, będzie ona nadal prezentowana w Wypożyczalni Działu Dorosłych.

Więcej  04.05.2016
Wystawa Jubileuszowa

Z okazji Jubileuszu 70-lecia działalności Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku przygotowaliśmy wystawę przedstawiającą historię naszej Biblioteki, jej rozwój i ostatnie lata funkcjonowania. Wystawę można oglądać w holu bibliotecznym (I piętro RCKB) do końca tego roku. Serdecznie zapraszamy.

Więcej  04.05.2016
Tablety dla seniorów

W dniach 27-28 kwietnia 2016 r., w Dziale Multimedialnym odbyły się dodatkowe warsztaty dotyczące znajomości tabletów Apple iPad dla seniorów, którzy wzięli już wcześniej udział w warsztatach komputerowych.

Więcej  28.04.2016
Akcja "Żonkile" w Bibliotece w Brzesku

W ramach organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN akcji "Żonkile" 27 kwietnia 2016 r. odbyła się lekcja historyczna z okazji obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.

Więcej  27.04.2016
Zakończenie kursu komputerowego

W dniach 21-22.04.2016 r. zakończono podstawowy kurs komputerowy ph. "Komputer nie tylko dla młodych" organizowany przez Dział Multimedialny.

Więcej  22.04.2016
Mapa powiatu brzeskiego z 1954 r.

Dzięki naszym staraniom księgozbiór w Dziale Bibliograficzno-Informacyjnym wzbogacił się o nowy dokument: mapę powiatu brzeskiego z 1954 r.

Więcej  21.04.2016
Ciotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą Chotomską

21 kwietnia brzeską Bibliotekę odwiedziła Ewa Chotomska - Ciotka Klotka z telewizyjnego "TIK-TAKA", a także założycielka (wraz z Andrzejem Markiem Grabowskim) zespołu Fasolki. Ewa Chotomska jest również scenarzystką programów dla dzieci: "TIK-TAK" czy "Domowe Przedszkole" oraz autorką tekstów piosenek dla dzieci (m. in. "Mydło lubi zabawę", "Szczotka, pasta" czy "Fantazja").

Więcej  21.04.2016
Seminarium szkoleniowe

20 kwietnia 2016 r. odbyło się seminarium szkoleniowe bibliotekarzy powiatu brzeskiego, zorganizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku.

Więcej  20.04.2016
Półfinał "Wielkiej Ligi Czytelników"

15 kwietnia w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej po raz kolejny odbył się półfinał konkursu "Wielka Liga Czytelników".

Więcej  15.04.2016
Spotkanie z dietetykiem

12 kwietnia 2016 r. odbyło się spotkanie z dietetykiem inż. Kingą Nakończy z centrum dietetycznego NaturHous w Brzesku. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać przyczyny i skutki nadwagi, a także dokonać pomiaru masy ciała, zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie, a następnie omówić wyniki pomiarów.

Więcej  12.04.2016
Wszystko (prawie) co napisano o Małopolsce teraz dostępne na jedno kliknięcie!

WBP w Krakowie wraz z powiatowymi bibliotekami publicznymi woj. małopolskiego tworzy bazę bibliograficzną pozwalającą śledzić piśmiennictwo o Małopolsce. Nasza Biblioteka również uczestniczy w tym przedsięwzięciu.

Więcej  11.04.2016
Brzesko w latach 1939 - 1945 - lekcja regionalna

7 kwietnia 2016 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku odbyła się lekcja regionalna pt. "II wojna światowa na terenie Brzeska i powiatu brzeskiego".

Więcej  07.04.2016