Quest Dziedzictwo Goetzów Okocimskich

Dodano: 22 czerwca 2015

17 czerwca 2015 roku wraz z młodzieżą z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku w sposób niekonwencjonalny, ale bez wątpienia bardzo ciekawy odbyliśmy lekcję biblioteczną. Dzięki twórcom pierwszego w Brzesku Questu staliśmy się odkrywcami dziedzictwa kulturowego naszego regionu.

Podczas wędrówki poznaliśmy fragment historii Brzeska związanej z rodem Goetzów Okocimskich i założonym przez nich browarem. Odkrywając Dziedzictwo Goetzów Okocimskich podążaliśmy zgodnie ze schematyczną mapą z prostymi zadaniami i wierszowanymi wskazówkami. Dzięki nim zwiedziliśmy miejsca, które nierozerwalnie wiążą się z tradycją Brzeska, ale odkryliśmy także wyjątkowość miejsc, które z pozoru wydają się być zwykłymi budynkami. Dotarliśmy również do miejsc na co dzień nie zauważanych, które kryją w sobie nieodgadnioną tajemnicę.

Zbliżają się wakacje dlatego wszystkich lubiących ruch i ciekawych nowych wrażeń zapraszamy do questingu, czyli edukacyjnej gry terenowej, która łączy w sobie elementy zabawy, nauki, poszukiwań skarbu i  radości odkrywania! Gwarantujemy mile spędzony czas! Mapę ze wskazówkami można odebrać w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku lub znaleźć online.

Dla grup zorganizowanych (pow. 10 osób) oferujemy przejście trasy Questu wraz z bibliotekarzami PiMBP w Brzesku.