Czy widzieliście już nowe tablety w naszej bibliotece?

Dodano: 24 czerwca 2015

Brzeska biblioteka wzbogaciła się o trzy tablety Apple iPad wraz z akcesoriami. Wszystko to za sprawą projektu "Tablety w Twojej bibliotece", który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek.

Celem projektu "Tablety w Twojej bibliotece" jest dostarczenie bibliotekom publicznym narzędzi, wiedzy i inspiracji niezbędnych do wprowadzenia usług mobilnych dla użytkowników, które wspierają tworzenie, uczenie się i dzielenie z innymi oraz promowanie wizerunku bibliotek publicznych jako instytucji nowoczesnych, podążających za najnowszymi globalnymi trendami.

W projekcie wzięło udział prawie 700 bibliotek z całej Polski. Tablety otrzymały 233 biblioteki, wśród nich znalazła się również nasza biblioteka.

Program Rozwoju Bibliotek w Polsce wspierany jest przez Global Libraries - przedsięwzięcie prowadzone w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates.

Tablety posiadają dostęp do Internetu , mają wgrane programy i gry edukacyjne, w tym takie aplikacje jak: Explain Everything Interactive Whiteboard, Lokomotywa, The Human Body by Tinybop i Math Genius Test, które mogą być wykorzystywane zarówno do nauki jak i do zabawy.

Dzięki nowym technologiom takim jak rozszerzona rzeczywistość (AR) użytkownik może np. zwiedzić słowiański gród, zobaczyć maszyny wykorzystywane w odkrywaniu kosmicznej przestrzeni a wszystko to w perspektywie 3D. Koneserom sztuki polecamy wirtualną wycieczkę po Luwrze.

Z tabletów możesz korzystać na miejscu w Bibliotece w Dziale Multimedialnym.

Czy widzieliście już nowe tablety w naszej bibliotece?Czy widzieliście już nowe tablety w naszej bibliotece?Czy widzieliście już nowe tablety w naszej bibliotece?