Dar dla Brzeskiej Biblioteki

Dodano: 7 września 2015

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku otrzymała w darze od państwa Zofii i Jerzego Ożegalskich 41 tomów reprintu Polskiego Słownika Biograficznego oraz 16 tomów reprintu Słownika Geograficznego Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich. Wartość otrzymanych publikacji to kwota 6 500 zł. Przekazanie daru odbyło się 2 września 2015 r.

Polski Słownik Biograficzny to publikacja wydawana od 1935 roku, w której zgromadzono biografie zasłużonych, nieżyjących osób, związanych z Polską (także z Wielkim Księstwem Litewskim i Rzeczpospolitą Obojga Narodów), działających w kraju, jak i za granicą, od czasów legendarnego Popiela.

Słownik Geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich wydawany był w latach 1880?1902 w Warszawie przez Filipa Sulimierskiego, Bronisława Chlebowskiego i Władysława Walewskiego. Zawiera toponimy z obszaru Rzeczpospolitej Obojga Narodów oraz terenów ościennych (m.in. Śląska i Prus Książęcych). Otrzymany reprint stanowi cenne źródło informacji geograficznych, historycznych, gospodarczych, demograficznych i biograficznych.

Przekazane tomy Słownika Geograficznego Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich oraz Polskiego Słownika Biograficznego niewątpliwie wzbogacą zbiory brzeskiej Biblioteki, za co serdecznie dziękujemy Darczyńcom.

Reprinty słowników zostaną opatrzone etykietą z imieniem i nazwiskiem Darczyńców, jako wyraz naszych podziękowań i uhonorowanie Ofiarodawców.

Zapraszamy do korzystania z publikacji w Czytelni Działu Dorosłych PiMBP.

Dar dla Brzeskiej BibliotekiDar dla Brzeskiej BibliotekiDar dla Brzeskiej BibliotekiDar dla Brzeskiej Biblioteki