Na pięciolinii wiersza - koncert literacki

Dodano: 9 października 2015

Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka w tym roku świętowała srebrny jubileusz swojego istnienia. Uczestnicy MGJL gościli w Brzesku po raz dwudziesty. Z okazji tak pięknego jubileuszu na ręce Andrzeja Grabowskiego kwiaty i listy gratulacyjne przekazali burmistrz Grzegorz Wawryka i dyrektor PiMBP Maria Marek.

Lekcję literacko-muzyczną dla młodzieży licealnej poprowadził inicjator tej imprezy Andrzej Grabowski. Towarzyszyli mu Krystyna Konecka z Białegostoku, Tetyana Hurey, Oleś Diak, Volodymyr Garmatiuk z Ukrainy, Władimir Stockman z Rosji. Poeci zaprezentowali swoje utwory, opowiadali o swoich inspiracjach, przywołując nazwiska znanych poetów np. Adama Mickiewicza, Halinę Poświatowską, Wiliama Szekspira. Dzielili się z publicznością swoimi pasjami, zainteresowaniami opowiadając o tym, jak realizują się w życiu codziennym.

W trakcie spotkania poeci, bardowie wykonywali liryczne piosenki i ballady, a także czytali wiersze w swoim ojczystym języku. Publiczność miała okazję zobaczyć pokaz fotografii Volodymyra Garmatiuka oraz grafik Artura Grabowskiego.