Kwiaty dla Madame Butterfly

Dodano: 9 października 2015

Wieczór 8 października 2015 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym uświetniło przedsięwzięcie artystyczne brzeskiej florystki Katarzyny Pacewicz-Pyrek, zatytułowane "Kwiaty dla Madame Butterfly".

Katarzyna Pacewicz-Pyrek od 11 lat inicjuje imprezy artystyczne i happeningi związane ze sztuką układania i prezentacji kwiatów. Tego wieczoru oprócz misternie przygotowanych kompozycji florystycznych inspirowanych japońską sztuką układania kwiatów przybyli goście mogli podziwiać modelki prezentujące prace stylistek: Sylwii Odroń oraz Joanny Wolszy. Makijaże, fryzury i stroje modelek również wzorowane były na modzie obowiązującej w kraju kwitnącej wiśni. Japońskie kompozycje kwiatowe i oryginalne stylizacje w połączeniu z degustacją tamtejszych przysmaków stworzyły orientalny klimat spotkania.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku.