"Przed sklepem jubilera"

Dodano: 13 października 2015

W ramach obchodów Miesiąca Papieskiego 11 października w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym odbył się spektakl na podstawie sztuki Karola Wojtyły "Przed sklepem jubilera". Przedstawienie przygotowała Grupa 25+, pod kierunkiem Ewy Łupińskiej - Toroń działająca przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

Jak podkreślił ksiądz Wojciech Werner przedstawiany dramat to studium o sakramencie małżeństwa, a przede wszystkim o miłości. Bohaterami są trzy powiązane ze sobą pary, Teresa i Andrzej, Anna i Stefan , Monika i Krzysztof. Odsłaniają oni tajemnice duszy, swoje pragnienia, niepokoje, rozczarowania, marzenia i tęsknoty. Sztuka pokazuje jak krucha jest miłość, jak nieustannie trzeba o nią dbać i pielęgnować.

Spektakl zgromadził pełną widownię. Wśród obecnych gości byli: ks. Biskup Władysław Bobowski, ks. dyrektor Jan Banach, ks. prałat Zygmunt Bochenek.

Występ uświetnił Chór Gaudium prowadzony przez Iwonę Mikołajek i Andrzeja Gicalę.

Fot. Marek Kotfis