Nie jesteśmy "zieloni", jesteśmy EKO - zagraliśmy z biblioteką

Dodano: 23 października 2015

Obecnie słyszy się coraz więcej sprzecznych informacji dotyczących ochrony środowiska, zanieczyszczeń bądź globalnego ocieplenia.

Podczas lekcji bibliotecznej, która odbyła się 22 października 2015 roku młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 1 wykorzystując grę i zabawę zapoznała się z tematyką ekologiczną i wyrobiła sobie własną opinię na ten temat.

Stało się to możliwe dzięki udziałowi naszej biblioteki w ogólnopolskim projekcie "Zielone gry". Poprzez uczestnictwo w tym projekcie otrzymaliśmy dostęp do ekologicznych gier - dwóch planszowych i jednej internetowej. Tę ostatnią wykorzystaliśmy podczas naszego spotkania z uczniami PG nr 1.

W trakcie interaktywnych zajęć młodzież dowiedziała się, że zasoby naturalne, które mamy do dyspozycji są ograniczone, a ich nadmierne wykorzystanie prowadzi do wielu problemów, które mogą dotknąć nas wszystkich. Tę grę łatwo można odnieść do życia codziennego, gdzie nastawienie tylko na rywalizacje i bogactwo może doprowadzić do katastrofy.

Podsumowaniem lekcji był interaktywny quiz podczas, którego młodzież mogła sprawdzić wiedzę, którą zdobyła w trakcie zajęć, a także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z dziedziny ekologii. Ta część była zdecydowanie najbardziej emocjonująca.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy od listopada do biblioteki na gry planszowe ? Ropa z Catanu i Władcy Doliny.

Nie jesteśmy Nie jesteśmy Nie jesteśmy Nie jesteśmy Nie jesteśmy Nie jesteśmy