Barbara Kosmowska w brzeskiej Bibliotece

Dodano: 10 listopada 2011

4 listopada gościem naszej Biblioteki była pisarka Barbara Kosmowska – autorka książek dla dorosłych i młodzieży. W spotkaniu autorskim wzięli udział uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Brzesku.

Pani Barbara bardzo szybko nawiązała miły i bezpośredni kontakt z młodzieżą. Na początku opowiedziała o swoim życiu zawodowym i prywatnym. W skrócie zaprezentowała także swoją twórczość. A później (długo i wyczerpująco) odpowiadała na pytania młodzieży. Interesowano się przede wszystkim warsztatem pisarskim, padały też pytania o upodobania literackie, zainteresowanie wzbudziły również informacje o przygotowywanych książkach. Autorka przyznała, że spotkania z młodymi czytelnikami i „śledzenie” tematów poruszanych na forach internetowych są dla niej inspiracją do tworzenia nowych powieści.

Spotkanie, które przybrało formę luźnej rozmowy pomiędzy pisarką a młodzieżą, przebiegało w niezwykle miłej atmosferze. Było to niewątpliwie zasługą pogody ducha, jaka cechuje autorkę m. in.: Buby, Złotej rybki czy Samotnych.pl. Na zakończenie spotkania Barbara Kosmowska wpisała się do Kroniki Oddziału dla Dzieci, podpisywała Czytelnikom swoje książki i pozowała do zdjęć.