Spacer dzieci wśród słów księdza i poety Jana Twardowskiego - spotkanie w Waldemarem Smaszczem

Dodano: 27 października 2015

Z okazji 100 rocznicy urodzin "Jana od biedronki" w brzeskiej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Waldemarem Smaszczem - historykiem literatury, krytykiem, eseistą, tłumaczem poezji. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas IV z PSP nr 3 wraz z nauczycielami.

Pana Waldemara łączyła z księdzem Janem Twardowskim ponad dwudziestoletnia znajomość, a potem przyjaźń. Zaowocowało to wieloma utworami i publikacjami o księdzu Twardowskim i jego wierszach. Wszystkie napisane zostały z myślą o dorosłych. Z myślą natomiast o najmłodszych Waldemar Smaszcz napisał książkę Z Ave spacer dzieci wśród słów księdza i poety Jana Twardowskiego. Autor zabrał uczestników spotkania na "spacer po Janowych wierszach". Przysiadając z nimi na siedmiu ławeczkach opowiedział co ksiądz Jan myślał o Bożym Narodzeniu, rodzinie, aniołach i świętych. Dzieci dowiedziały się także dlaczego Jan Twardowski lubił wakacje, kochał przyrodę, czemu przekonywał, że w kościele należy się uśmiechać i co wspólnego ma grzech pychy ze smakowitymi lodami.

Na koniec spotkania dzieci zadawały mnóstwo pytań. Miały też możliwość zdobycia autografu autora na wcześniej zakupionej książce.