Do bieguna zimna

Dodano: 5 grudnia 2015

Do bieguna zimna - pod takim tytułem 2 grudnia 2015 r. o godz. 18.00 odbyło się spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem - reporterem, eksploratorem, który od 40 lat przemierza peryferie świata.

Jacek Pałkiewicz jest odkrywcą źródła Amazonki, twórcą survivalu w Europie, powszechnie uznawanym autorytetem w dziedzinie przetrwania. Od 1994 r. jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie.

Podczas spotkania Jacek Pałkiewicz opowiadał o zimie na Syberii, gdzie temperatura sięga minus 60 stopni i o poszukiwaniu bieguna zimna, ale też wyprawach przez dżunglę i o tym jak ważnym elementem jest nawiązywanie pozytywnych relacji międzyludzkich. Cechą dominującą wszystkich wypraw Pałkiewicza jest niezwykły hart ducha, chęć przetrwania oraz upór w dążeniu do celu.

Jacek Pałkiewicz w drugiej części spotkania odpowiadał na pytania uczestników, m.in. o to jak został podróżnikiem, czy planuje kolejne wyprawy i czy zachęcałby młodych ludzi do obrania takiej drogi życia.

W spotkaniu uczestniczył również pisarz Krzysztof Petek, który od 8 lat współpracuje z Jackiem Pałkiewiczem realizując wspólne projekty. Jednym z nich była wyprawa ?Szlakiem polskich badaczy Syberii? Irkuck-Kamczatka (lipiec-sierpień 2013).

Dzięki niezwykłym fotografiom uczestnicy spotkania mogli poczuć klimat miejsc, o których opowiadali podróżnicy.