"Brzeskoviana"

Dodano: 23 lutego 2016

"Brzeskoviana" - pod takim hasłem 19 lutego 2016 r. odbyło się w naszej bibliotece spotkanie Klubu Przyjaciół Książki działającego przy Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku i Dyskusyjnego Klubu Książki przy PIMBP w Brzesku.

Motywem przewodnim tego spotkania były wszelkie publikacje i materiały związane z szeroko pojętym regionem. Na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej w spotkaniu wzięli udział: Iwona Dojka i Marek Latasiewicz, pasjonaci, którzy mają w swoim dorobku wiele książek poświęconych ziemi brzeskiej. W trakcie dyskusji poruszono temat części kolekcji Goetzów Okocimskich jaka zachowała się w zbiorach bibliotecznych Liceum Ogólnokształcącego w Brzesku.

Uczestnicy spotkania mieli także okazję obejrzeć prezentacją multimedialną omawiającą zbiory regionalne Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku oraz zwiedzić Dział Bibliograficzno - Informacyjny, którego głównym celem i zadaniem jest gromadzenie, opracowanie oraz archiwizacja dokumentów i materiałów dotyczących regionu. Klubowicze mogli zobaczyć m.in. Kroniki Jana Burlikowskiego w oryginale, mapę miasta Brzeska z 1884 r., liczne dokumenty życia społecznego a także poznać zasady działania Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej.