"INSPIRACJE" - wystawa malarstwa

Dodano: 19 marca 2016

"Inspiracje" to tytuł kolejnej wystawy, którą od 17 marca 2016 roku do 28 kwietnia można oglądać w sali wystawienniczo-odczytowej PiMBP w Brzesku. Prezentuje ona prace artystów biorących udział w międzyregionalnym Programie "Derby Artystyczne - Śląsk & Małopolska i województwa ościenne", zrealizowanym w 2015 roku, a zainaugurowanym w 2014 roku, w ramach Projektu "Integracja Sztuki".

Na wystawie wyeksponowano około 70 prac malarskich 16 artystów z różnym dorobkiem artystycznym, stosujących różne techniki malarskie.

Autorami prac są: Dariusz Ślusarski, Renata Brzozowska, Andrzej Sznejweis, Ryszard Budnik, Ryszard Rosiński, Robert Bareja, Adam Czech, Edward Duda, Bogdan Gorczyca, Wolfgang Hofer, Michał Kwarciak, Anna Lewińska, Katarzyna Małek, Bogumiła Pacyna, Anna Papiernik, Maria Posłuszna.

Gośćmi specjalnymi na otwarciu wystawy byli Anna Papiernik i Wolfgang Hofer, którzy opowiedzieli o swoich pracach, inspiracjach i zastosowanych technikach.

Wystawa została zorganizowana przy współpracy Centrum Art-Plus z Krakowa, które podczas wernisażu reprezentowali prezes Zarządu oraz komisarz wystawy Lucyna Filipczyk i pełnomocnik Zarządu Mariusz Lachowicz.

Wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy serdecznie zapraszamy w godzinach pracy Biblioteki.