Ciotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą Chotomską

Dodano: 7 maja 2016

21 kwietnia brzeską Bibliotekę odwiedziła Ewa Chotomska - Ciotka Klotka z telewizyjnego "TIK-TAKA", a także założycielka (wraz z Andrzejem Markiem Grabowskim) zespołu Fasolki. Ewa Chotomska jest również scenarzystką programów dla dzieci: "TIK-TAK" czy "Domowe Przedszkole" oraz autorką tekstów piosenek dla dzieci (m. in. "Mydło lubi zabawę", "Szczotka, pasta" czy "Fantazja"). W spotkaniu wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 3 w Brzesku.

Spotkanie z dziećmi rozpoczęło się piosenką "Pan TIK-TAK", przy dźwiękach której pojawiła się niezwykle kolorowa Pani Ewa, w kapeluszu i z pięknym uśmiechem na twarzy. Opowiadała o sobie, o tym co udało jej się zrobić przez te wszystkie lata dla dzieci. Mówiła również o swoich zwierzakach, które później stawały się bohaterami jej książek i o tym, że od dziecka towarzyszą jej wiersze. Nic w tym dziwnego, bo Pani Ewa jest córką Wandy Chotomskiej - autorki znanej i małym, i dużym czytelnikom.

Podczas spotkania dzieci bawiły się znakomicie. Pani Ewa zadawała zagadki i puszczała znane wszystkim piosenki, wykonywane przez zespół Fasolki. Były też tańce i wspólne śpiewanie. Po ciekawym i pełnym wrażeń spotkaniu wszystkie dzieci otrzymały od Ciotki Klotki słodkie małe co nieco. Mogły także kupić książeczki i otrzymać pamiątkowe autografy.


Galeria zdjęć

Ciotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą ChotomskąCiotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą Chotomską

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe