Konkurs wiedzy o życiu Czesława Miłosza rozstrzygnięty!

Dodano: 15 grudnia 2011

12.12.2011 r. w  Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym odbył się konkurs wiedzy na temat życia i twórczości Czesława Miłosza. Konkurs pod hasłem „Od nas zależy co w dziełach widzimy” został zorganizowany przez Dział Dorosłych PiMBP w Brzesku z okazji 100. rocznicy urodzin polskiego noblisty. W konkursie wzięła udział młodzież szkół ponadgimnazjalnych z Brzeska i Szczurowej.

Test obejmował 60 pytań i trwał 60 minut. Prace uczestników oceniała komisja w składzie:

przewodnicząca:

• mgr Danuta Borowiec

członkowie:

• Maria Marek - Dyrektor PiMBP w Brzesku
  • mgr Renata Wielgosz – instruktor PiMBP w Brzesku

Jury wyłoniło zwycięzców:

• I miejsce - Joanna Kuryło ( 50 punktów )
  • II miejsce – Ewelina Nosal ( 49 punktów )
  • III miejsce – Gabriela Wolsza ( 48,5 punktów )

• Wyróżnienie – Agnieszka Wąsik ( 46,5 punktów )
  • Wyróżnienie – Patrycja Motak ( 41,5 punktów )
  • Wyróżnienie – Małgorzata Bąk ( 41 punktów )

Młodzież wykazała się bardzo dobrym przygotowaniem dużą wiedzą na temat życia Czesława Miłosza oraz dobrą znajomością bibliografii konkursowej. Laureatom i pozostałym uczestnikom konkursu wręczono dyplomy oraz nagrody.

Konkurs wiedzy o życiu Czesława Miłosza rozstrzygnięty!Konkurs wiedzy o życiu Czesława Miłosza rozstrzygnięty!Konkurs wiedzy o życiu Czesława Miłosza rozstrzygnięty!Konkurs wiedzy o życiu Czesława Miłosza rozstrzygnięty!Konkurs wiedzy o życiu Czesława Miłosza rozstrzygnięty!