"Materiały bibliograficzne do dziejów Brzeska i rodziny Goetzów Okocimskich"

Dodano: 2 czerwca 2016

2 czerwca w RCKB w Brzesku odbyła się konferencja popularnonaukowa pt. "Rola rodziny Goetzów Okocimskich w budowie i rozwoju gospodarki Regionu Polski Południowej w XIX i XX wieku".

Jednym z prelegentów była mgr Leokadia Rudek - pracownik Działu Dorosłych PiMBP, specjalizująca się w bibliografii regionalnej. Tematem jej wystąpienia były "Materiały bibliograficzne do dziejów Brzeska i rodziny Goetzów Okocimskich".

W swoim referacie przedstawiła najważniejsze i najciekawsze zbiory, dokumenty i literaturę dotyczącą Brzeska i rodziny Goetzów Okocimskich, omówiła brzeską bibliografię regionalną, a także zaprezentowała jak można kreatywnie wykorzystać posiadane zbiory czy informacje na przykładzie działalności kulturalno-oświatowej PiMBP w Brzesku mającej na celu promowanie szeroko pojętej wiedzy na temat Ziemi Brzeskiej i regionu.