Wakacje w Bibliotece

Dodano: 5 września 2016

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi wakacyjne zajęcia organizowane w Oddziale dla Dzieci brzeskiej Biblioteki.

W lipcowe wtorki najmłodsze dzieci brały udział w "Wakacyjnym malowaniu" kredą i pędzlem. Spotkania prowadzone na świeżym powietrzu sprawiały dzieciom wielką frajdę. Natomiast w piątki odbywały się zajęcia "Wakacje pełne przebojów: Hity książkowe", obejmujące głośne czytanie książek z serii Koniki z Szumińskich łąk Agnieszki Tyszki, połączone z warsztatami plastycznymi oraz zabawami ruchowymi.

Przez całe wakacje w poniedziałki, środy i piątki w Komnacie Bajek działała Wakacyjna Akademia Filmowa, która zgromadziła fanów Scooby-Doo, Myszki Miki, Misia Yogi oraz innych bohaterów filmów Walta Disney?a.

3 sierpnia ruszył "Pociąg w nieznane" - projekt realizowany przez naszą Bibliotekę oraz Fundację Lemoniada, a finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach programu "Każde dziecko ma talent". W ramach projektu odbyły się bezpłatne warsztaty dla dzieci w wieku 6-13 lat, w trakcie których uczestnicy poznawali kulturę, tradycje i zwyczaje mieszkańców hiszpańskiej wyspy Majorka, Księstwa Monako, Grecji, Ukrainy i Węgier. Zajęcia łączyły naukę podstawowych zwrotów językowych z zabawami plastycznymi i rozwiązywaniem zagadek. Celem projektu było uwrażliwienie dzieci na wielokulturowość i  tolerancję wobec inności drugiego człowieka, w tym niepełnosprawnego.

Również w sierpniu przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych czytelników "Plenerowe czytania z eksperymentowaniem". Były to zajęcia literacko-edukacyjne, podczas których dzieci nie tylko czytały wybrane książki, ale również przeprowadzały ciekawe doświadczenia, w czasie których dobrze się bawiły. Artykuły na zajęcia w ramach projektu "Pociąg w nieznane" oraz "Plenerowe czytania z eksperymentowaniem" ufundował Sklep Papierniczy Big Pen z Brzeska, za co serdecznie dziękujemy.

Dzieci uczestnicząc w bibliotecznych zajęciach łączących zabawę i naukę mogły nie tylko ciekawie spędzić czas, ale także nawiązać przyjaźnie i zdobyć nowe umiejętności. We wszystkich wakacyjnych zajęciach uczestniczyło ponad 400 dzieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Wakacji w Bibliotece i zapraszamy już za rok na Wakacje 2017.

Wakacje w BiblioteceWakacje w Bibliotece