Promocja książki "Słotwińska Pani..."

Dodano: 30 września 2016

28 września 2016 roku w sali wystawienniczo-odczytowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku odbyła się promocja książki Krystyny Barbary Serwin "Słotwińska Pani - Historia parafii Słotwina-Brzesko".

Autorka publikacji jest mieszkanką Słotwiny. Z wykształcenia jest chemikiem. Od 1994 jest związana z samorządem terytorialnym. Przez wiele lat pracowała jako kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Brzesku. Jej dziadek - Karol Habryło był inicjatorem i jednym z fundatorów powstałego w 1944 r. kościółka na miejscu rozburzonej kaplicy.

Przez wiele lat autorka gromadziła wszelkie dokumenty archiwalne zarówna parafialne jak i z archiwum diecezjalnego, publikacje dotyczące Słotwiny, korespondencję parafialną oraz fotografie. Zwieńczeniem jej pracy badawczej było wydanie publikacji "Słotwińska Pani. Historia parafii Słotwina-Brzesko".

Opracowanie przybliża czytelnikom dzieje Słotwiny, historię tamtejszej Parafii i jej Patronki - Matki Bożej Częstochowskiej. Ponadto w publikacji można znaleźć kronikę obchodów w parafii Roku Jubileuszowego (od 3 maja 2014 roku do 30 sierpnia 2015 roku) oraz sylwetki pracujących w niej kapłanów.

Projekt "Słotwińska Pani - Historia parafii Brzesko-Słotwina" - wydanie publikacji podsumowującej Jubileusz 150-lecia istnienia cudownego obrazu Matki Bożej w brzeskiej Parafii p.w. M.B. Częstochowskiej zrealizowany został przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Brzeskiego i Gminy Brzesko.

Książka jest dostępna w Dziale Dorosłych PiMBP.

Promocja książki Promocja książki Promocja książki Promocja książki Promocja książki Promocja książki Promocja książki Promocja książki Promocja książki Promocja książki Promocja książki