XXVI Galicyjska Jesień Literacka

Dodano: 7 października 2016

5 października 2016 r. do brzeskiej Biblioteki po raz kolejny zawitała Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka - jeden z największych festiwali promujących poezję, muzykę, sztukę oraz literaturę na terenach Europy Środkowo-Wschodniej.

Nasza Biblioteka gościła grupę artystów, którzy zaprezentowali koncert słowno-muzyczny "Na strunach słowa - 70 lat Biblioteki" objęty honorowym patronatem Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki. Lekcję literacko-muzyczną dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku poprowadził poeta, prozaik, publicysta, autor książek dla dzieci i młodzieży, Kawaler Orderu Uśmiechu, twórca Galicyjskiej Jesieni Literackiej - Andrzej Grabowski.

W tym roku wystąpili Wladymir Stockman - rosyjski bard, poeta, tłumacz, wykonawca piosenki autorskiej, Oksana Chukhlib - balladzistka, członkini Filharmonii we Lwowie, Lech Konopiński - nestor Polskiej Satyry, Kawaler Orderu Uśmiechu, liryk, satyryk, eseista, literaturoznawca oraz Artur Grabowski - grafik, ilustrator, nauczyciel.

Podczas spotkania artyści prezentowali swoje utwory a także wykonywali liryczne piosenki i wzruszające ballady, które zostały nagrodzone przez słuchaczy gromkimi brawami.