Głośne czytanie w ramach Miesiąca Papieskiego

Dodano: 20 października 2016

17 października 2016 r. ramach V Miesiąca Papieskiego Oddział dla Dzieci zaprosił na spotkanie uczniów klas drugich PSP nr 3 w Brzesku. Gości spotkania serdecznie przywitała Pani Dyrektor PiMBP Karina Legutek, a w niesamowitą podróż śladami Papieża Pielgrzyma, jego miłości do ludzi i do podróży, zabrała wszystkich Pani Bernadeta Klimek. Wspólnie podróżowaliśmy śladami Jana Pawła II na podstawie książki Joanny Krzyżanek "O tym, jak Jan Paweł II kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską". Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały jak zaproszeni goście czytali fragmenty książki, a wśród nich byli: Grzegorz Wawryka (burmistrz Brzeska), Karina Legutek (dyrektor PiMBP), Maria Marek (były dyrektor PiMBP), Bernadeta Klimek (kierownik Oddziału dla Dzieci PiMBP), Grzegorz Bach (sklep Big Pen), Beata Kądziołka (Miejski Ośrodek Kultury), Dorota Wójcik (dyrektor PSP nr 3), Aleksandra Jarosz (Publiczne Przedszkole nr 1), Urszula Białka (dyrektor PSP nr 2), Alicja Koźmińska (Biblioteka Pedagogiczna), Ks. Jacek Walczyk (parafia NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Apostoła).

Zaproszeni goście z wielką ochotą i zaangażowaniem czytali fragmenty książki dla wymagającej publiczności, jaką jest młody czytelnik.

Była to ciekawa i pouczająca wyprawa. Przypomniała wszystkim o  najbardziej wartościowych i poruszających drogowskazach życiowych pozostawionych nam przez Jana Pawła II, które zawsze są aktualne. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, wykazały się dobrą znajomością kontynentów, które odwiedził Jan Paweł II.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się w podobnym gronie, by po raz szósty świętować Miesiąc Papieski.