Dziedzictwo Goetzów Okocimskich

Dodano: 21 października 2016

Jak co roku, w naszej Bibliotece rozpoczęliśmy cykl lekcji regionalnych, których celem jest pogłębienie wiedzy o regionie oraz propagowanie dziedzictwa kulturowego Ziemi Brzeskiej.

19 października 2016 r. uczniowie klas pierwszych z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku, wyruszyli wspólnie z pracownikami Działu Dorosłych naszej Biblioteki na "wyprawę odkrywców", by poznać dziedzictwo Goetzów Okocimskich. Podczas wędrówki, szukali odpowiedzi na wierszowane zagadki rozwiązując Quest, którego zakończeniem było poznanie dewizy rodu Goetzów. Młodzież aktywnie uczestniczyła w plenerowych zajęciach zwiedzając najważniejsze miejsca związane z rodziną Goetzów.

21 października odbyła się w brzeskiej Bibliotece lekcja regionalna dla uczniów Katolickiego Liceum i Gimnazjum w Brzesku im. Św. Stanisława BM ze Szczepanowa. Tematem zajęć był ród Goetzów (trzy pokolenia) i jego wpływ na rozwój Brzeska i okolic. Uczniowie szukali informacji w czasopismach oraz książkach regionalnych na temat Pałacu Goetzów Okocimskich oraz Browaru Okocim. Poznali również sylwetki założycieli browaru. Młodzież z zainteresowaniem uczestniczyła w aktywizujących zajęciach, podczas których mogła nabyć umiejętności współpracy w grupie, udoskonalić i rozwinąć sprawność czytania ze zrozumieniem i  poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą brzeskich browarników.

26 października na "wyprawę odkrywców" wybrała się również młodzież klas drugich i trzecich z Publicznego Gimnazjum w Bielczy, która mogła poznać historię Jana Goetza i jego potomków, założenia Browaru oraz dzieje Pałacu Goetzów Okocimskich.

Dla uczniów szkół gimnazjalnych (grupa 10-15 osób) oferujemy przejście trasy Questu wraz z bibliotekarzami Działu Dorosłych PiMBP w Brzesku lub lekcję regionalną: Dziedzictwo Goetzów Okocimskich.

Dziedzictwo Goetzów OkocimskichDziedzictwo Goetzów OkocimskichDziedzictwo Goetzów OkocimskichDziedzictwo Goetzów OkocimskichDziedzictwo Goetzów OkocimskichDziedzictwo Goetzów Okocimskich