Facebook Twojej Biblioteki - szkolenie bibliotekarzy

Dodano: 10 listopada 2016

Tytuł jesiennego seminarium dla bibliotekarzy powiatu brzeskiego, które odbyło się 10 listopada 2016 r., był: "Facebook Twojej biblioteki - jak skutecznie rozpocząć pracę w portalu". Tematyka była podyktowana realną potrzebą środowiska, co potwierdza liczebność założonych profili. Bibliotekarze regionu brzeskiego widzieli konieczność promowania swoich działań w sieci, a nie wszystkie biblioteki posiadają własne strony www. Dzisiejsze spotkanie uzbroiło uczestników w konkretne umiejętności przydatne w prowadzeniu i promowaniu fanpage'a.

W czasie zajęć omówiono funkcje serwisu, plusy i minusy założenia fanpage'a w portalu, skuteczność wzajemnego promowania imprez, publikowanie i udostępnianie postów, wykorzystanie statystyki w planowaniu wpisów. Nasze spotkanie stało się również okazją do zaprezentowania i rozpromowanie istniejących już profili bibliotek w regionie. Ciekawe przykłady stanowią: Biblioteka Publiczna w Porębie Spytkowskiej, Gminna Biblioteka Publiczna w Porąbce Uszewskiej, Biblioteka Publiczna w Maszkienicach, Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie, Biblioteka Publiczna w Tymowej.

Celem szkolenia jest synergiczny efekt wzajemnego wspierania się w działaniach bibliotekarskich, dlatego szkolenie przeprowadziła Leokadia Rudek - pracownik Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku przy ogromnym zaangażowaniu i pomocy: Bożeny Wasil - bibliotekarza w Porębie Spytkowskiej oraz Agnieszki Witek - bibliotekarza w Maszkienicach. Uczestnikom szkolenia zapewniono również wsparcie merytoryczne po szkoleniu, tak aby mogli konsultować wątpliwości pojawiające się podczas pracy w portalu Facebook.

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi nowo utworzonymi fanpage'ami bibliotek z powiatu. Spis znajduje się na naszym profilu: www.facebook.com/bibliotekabrzesko