Spotkanie z dietetykiem

Dodano: 16 listopada 2016

15 listopada 2016 r. odbyło się szóste spotkanie z dietetykiem inż. Kingą Nakończy z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Brzesku.

Tematem prelekcji było czytanie etykiet, które stanowią bardzo ważną informację o kupowanych produktach spożywczych. Czytanie etykiet pomaga nam konsumentom dokonywać świadomych wyborów żywieniowych.

Podczas prelekcji zostały omówione zasady analizowania etykiet produktów żywieniowych, z uwzględnieniem m.in. ich składu i wartości odżywczej. Uczestnicy poznali stosowane przez producentów skróty i pojęcia. Dowiedzieli się, że lepiej unikać tych produktów, których skład zawiera glutaminian sodu, aspartam, BPA, syrop glukozowo-fruktozowy, sorbitol czy sztuczne barwniki, ponieważ są one niebezpieczne i szkodliwe dla naszego zdrowia.

W trakcie spotkania uczestnicy mieli możliwość praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy analizując etykiety takich produktów jak batoniki, napoje energetyczne, jogurty naturalne czy pieczywo chrupkie.

Podsumowaniem prelekcji był pomiar masy i składu ciała oraz omówienie i porównanie wyników z poprzednimi.

Cykliczne Spotkania z dietetykiem cieszą niezmiennie dużym zainteresowaniem. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 13 grudnia o godz. 16.15 w Czytelni Działu Dorosłych. Tematem prelekcji "Zamień chemię na jedzenie" będą dodatki do żywności.

Spotkanie z dietetykiemSpotkanie z dietetykiemSpotkanie z dietetykiemSpotkanie z dietetykiemSpotkanie z dietetykiem