Kultura? W zasięgu!

Dodano: 20 listopada 2016

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku realizuje w roku szkolnym 2016/2017 program edukacyjny Kultura? W zasięgu! umożliwiający młodzieży z naszej gminy uczestnictwo w szeroko pojętej kulturze.

Program zakłada wyjazdy do różnych małopolskich instytucji kultury (biblioteki, muzea, teatry, itp.), poznanie ich specyfiki i działalności oraz udział w różnego rodzaju warsztatach.

Celem głównym programu jest przygotowanie młodzieży z terenu Gminy Brzesko do roli świadomych odbiorców i twórców kultury oraz wskazanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu wobec zagrożeń współczesnego świata.

Celem operacyjnym jest aktywizacja oraz integracja młodzieży, a także rozwijanie zainteresowań kulturalnych.

Przewidywanym efektem długofalowym programu Kultura? W zasięgu! będzie wzrost zainteresowania szeroko pojętą kulturą oraz wyrobienie w młodych ludziach nawyku korzystania z oferty różnych instytucji kulturalnych.

W związku z obchodzoną w tym roku 1050. rocznicą chrztu Polski rozpoczęliśmy program Kultura? W zasięgu! od warsztatów "Chrzest 966 - śladem narodzin Polski", które odbyły się 14 listopada 2016 r. w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu.

Podczas zajęć uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku mieli okazję dowiedzieć się czym był kraj Mieszka przed 966 rokiem, a czym stał się w wyniku chrystianizacji. Zapoznali się także z informacjami o najważniejszych postaciach tamtych czasów oraz z przyczynami i skutkami przyjętego przez polskiego władcę chrztu.

Dzięki wielkoformatowej grze planszowej i ciekawym zadaniom podróż do przeszłości była nie tylko nauką, ale także dobrą zabawą.

W trakcie pobytu w Tyńcu młodzież gimnazjalna miała również okazję zwiedzić najstarszy, istniejący w Polsce klasztor, poznać jego historię i obecną działalność.

Na zakończenie każdy uczestnik mógł samodzielnie odbić metodą sitodruku pamiątkową reprodukcję dyplomu uczestnictwa w warsztatach.

Program Kultura? W zasięgu! realizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy Brzesko w ramach działań profilaktycznych.

Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!