Dodano: 30 listopada 2016

Pluszowy miś to doskonały pocieszyciel w każdym wieku. Czy to mały czy puchaty, z kokardką czy w kubraczku, towarzyszy nam od wielu lat. 25 listopada obchodził swoje 114 urodziny. Pomimo sędziwego wieku, i coraz nowocześniejszych i bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

W Oddziale dla Dzieci, chętni na spotkanie z jubilatem przybywali od połowy listopada aby, uczcić Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym czasie Biblioteka przemieniła się w "Krainę Misiów". Pierwsze spotkanie odbyło się (14.11) z Przedszkolem nr 3, kolejni goście (17 i 24.11) to uczniowie PSP nr 3- klasy 0a i 0b. Dzień później (18.11) odwiedziło nas Przedszkole Specjalne Król Maciuś Pierwszy. A ostatnie spotkanie (25.11) odbyło się z Przedszkolem nr 4. Na wspólne świętowanie dzieci przynosiły ze sobą misiowe maskotki.

Podczas spotkań dzieci poznały "Misia Uszatka" bohatera książki Czesława Janczarskiego na której, wychowało się kilka pokoleń młodych Polaków. Popularny głównie wśród dzieci przypominał pluszową zabawkę i kolegę do zabawy. Dzieci podczas prezentacji multimedialnej, zapoznały się z historią pluszowego misia, wysłuchały opowieści o jego przygodach a także o tym co go charakteryzowało. Wspólne zabawy i zagadki utwierdziły w tym, że to przyjaciel nie tylko na dziś i jutro, ale taki który, zawsze ma dla nas czas.

Zapraszamy już za rok na kolejne urodziny Misia.