Wernisaż wystawy ikon Karoliny Wichy

Dodano: 13 grudnia 2016

9 grudnia 2016 r. odbyło się otwarcie wystawy ikon Karoliny Wichy. Ekspozycja zatytułowana "Tobie Boski Mistrzu" przestawia ikonografię autorstwa artystki z Sosnowca.

Karolina Wicha ukończyła Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Psychologię Ogólną na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Dyplom z malarstwa uzyskała w 2006 roku na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach.

Od 2005 roku tworzy ikony i zajmuje się sztuką starocerkiewną. Jej dzieła znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Włoszech. Wszystkie ikony malowane są temperą jajeczną na drewnianym podobraziu.

Wystawa ikon "Tobie Boski Mistrzu" została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku.

Zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenie ekspozycji, która znajduje się w sali wystawienniczo-odczytowej PiMBP.