"Biblioteka dawniej i dziś" - 70 lat działalności

Dodano: 20 grudnia 2016

20 grudnia uczniowie klasy 1a Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Zespołu Szkół w Szczurowej uczestniczyli w lekcji regionalnej w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku.

Zespół Szkół w Szczurowej bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa młodzieży.

Tematyka lekcji regionalnej dotyczyła poznania historii brzeskiej placówki, jej struktury, regulaminu, a także księgozbioru.

Poza zwiedzaniem Biblioteki i zapoznaniem ze specyfiką zbiorów, uczniowie poznali możliwości, jakie daje korzystanie z elektronicznego katalogu bibliotecznego.

Zajęcia urozmaiciły ćwiczenia warsztatowe doskonalące umiejętność wyszukiwania zbiorów w naszym katalogu.

Młodzież mogła również sprawdzić swoje zdobyte wiadomości, dzięki przeprowadzonemu interaktywnemu quizowi na bezpłatnej platformie Kahoot!

Wszystkich chętnych uczniów i pracowników szkół powiatu brzeskiego zapraszamy do zwiedzenia naszej placówki, w roku jubileuszowym 70-lecia jej istnienia.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z kierownikiem Działu Dorosłych Justyną Szot, tel.: 14-66-312-02 wew. 14, email: dorośli@bibliotekabrzesko.pl