Niezwykły gość - Jasiek Mela

Dodano: 31 stycznia 2017

26 stycznia 2017 r. odbyło się spotkanie z Janem Melą zatytułowane "Podróże na krańce świata i w głąb siebie".

Jasiek Mela urodził się w 1988 r. w Gdańsku. W 2002 roku, mając 13 lat, uległ ciężkiemu wypadkowi - w wyniku porażenia prądem amputowano mu rękę i nogę. Dwa lata później razem z polarnikiem Markiem Kamińskim zdobył Biegun Północny i Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon. W 2009 roku założył Fundację Poza Horyzonty, która pomaga osobom po amputacjach w zakupie protez i powrocie do aktywnego życia. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej. Od kilku lat prowadzi szkolenia motywacyjne dla firm. W wolnych chwilach podróżuje autostopem, robi zdjęcia w pustostanach, szyje na maszynie i chodzi na slackline.

Podczas spotkania Jan Mela podzielił się z licznie zebraną publicznością przeżyciami z najtrudniejszych ale również najpiękniejszych momentów swojego życia. Mówił, że wszystkie wydarzenia, które miały miejsce w jego życiu, zarówno jego wypadek, śmierć brata jak i pożar domu były po coś - miały sens.

Postawą pełną wytrwałości Jan Mela pokazuje jak pokonywać własne ograniczenia i przezwyciężać niepełnosprawność, o której nie decyduje brak ręki czy nogi, lecz bariery, które tkwią w naszej głowie.

Napawające optymizmem świadectwo Jana Meli będące niezwykłą lekcją pokory oraz wiary z pewnością zostanie na długo w pamięci uczestników spotkania.

Relacja filmowa przygotowana przez Tarnowska.tv