Kolęda z Aniołami w tle

Dodano: 30 stycznia 2012

29 stycznia 2012 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbył się wernisaż wystawy Zofii Gołębiowskiej – Tabaszewskiej zatytułowanej „Kolęda z Aniołami w tle”.

Autorka wystawy urodziła się w Bielsku – Białej i tam ukończyła Liceum Pedagogiczne. Po studiach na kierunku polonistyki ponad 30 lat pracowała jako nauczyciel w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Ucząc młodzież odkryła swoje artystyczne powołanie. Oprócz pracy pedagogicznej, zajmuje się także działalnością plastyczną. Swój dorobek artystyczny miała okazję zaprezentować na 40 wystawach indywidualnych między innymi w Tarnowie, Krakowie, Bochni, Warszawie, Nowym Wiśniczu.

Od 2006 roku prowadzi grupę teatralną w Tarnowie-Mościcach. Przygotowane spektakle wystawiane są na terenie woj. małopolskiego. Wspomniana grupa teatralna uświetniła niedzielny wernisaż pokazem jasełek.

Motywem przewodnim prezentowanej wystawy są anioły wykonane z drewna, gliny i sznurka. Wśród eksponatów można również podziwiać utrzymane w podobnym klimacie i wykonane oryginalną techniką Madonny z Dzieciątkiem. Prace artystki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kilka z nich zostało zakupionych już podczas wernisażu.

Wystawę można oglądać do końca lutego w Sali Wystawienniczej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku. Serdecznie zapraszamy.

Galeria zdjęć

Kolęda z Aniołami w tleKolęda z Aniołami w tleKolęda z Aniołami w tleKolęda z Aniołami w tleKolęda z Aniołami w tleKolęda z Aniołami w tleKolęda z Aniołami w tleKolęda z Aniołami w tleKolęda z Aniołami w tleKolęda z Aniołami w tleKolęda z Aniołami w tleKolęda z Aniołami w tleKolęda z Aniołami w tle

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe