FERIE 2017 W ODDZIALE DLA DZIECI

Dodano: 22 lutego 2017

Oddział dla Dzieci przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku jak co roku przygotował ofertę zajęć dla dzieci spędzających ferie w mieście. Celem naszych działań było zagospodarowanie w ciekawy sposób czasu wolnego dzieciom, a także dostarczenie czytelnikom miłych wrażeń z uczestnictwa w imprezach bibliotecznych.

Zajęcia przebiegały pod hasłem "Oko w oko zapraszają te, co skaczą i fruwają". Codziennie czekała na dzieci interesująca oferta. Spotkania miały na celu zapoznanie uczestników zajęć z życiem mieszkańców naszej planety, jak również wzbudzenie zainteresowania przyrodą.

Atrakcyjne prezentacje multimedialne, czytane książki i nauka przez zabawę wzbogaciły wiedzę o życiu różnych, czasem bardzo dziwnych zwierząt. Kreatywne zajęcia plastyczne pozwoliły na rozwijanie talentów artystycznych, na których powstawały twórcze prace plastyczne, zarówno grupowe jak i indywidualne: gazetowy wąż, najpiękniejsze motyle, zwierzaki futrzaki a nawet sowy. Znalazły się również inne atrakcje. Dzieci miały okazję spotkać się z weterynarzem Grzegorzem Tobiaszem w jego gabinecie. Następnie Pan Grzegorz złożył wizytę w naszej bibliotece i opowiedział dzieciom o leśnych zwierzętach z punktu widzenia myśliwego. Odwiedziliśmy również sklep zoologiczny, wstąpiliśmy do parku, aby zostawić karmniki z przysmakami dla skrzydlatych przyjaciół.

Na zakończenie Ferii 2017 odbył się Karnawałowy Bal Przebierańców, w którym wzięło udział 100 małych czytelników wraz z rodzicami.

Oprócz tego Czytelnicy korzystali z Internetu. Coś ciekawego znaleźli też dla siebie miłośnicy gier planszowych. W Komnacie Bajek chętni mali czytelnicy mogli popołudniami oglądać filmy Disneya w ramach Zimowej Akademii Filmowej.

Przez całe ferie z różnych form pracy skorzystało prawie 590 osób. Codziennie wypożyczalnię, czytelnię i Komnatę Bajek odwiedzało średnio około 120 osób. W naszych zajęciach wzięli udział uczniowie z zimowiska ze Szkoły Podstawowej w Chronowie i Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas okaże się miłą zachętą do kolejnych odwiedzin Oddziału dla Dzieci i wzięcia udziału w  planowanych imprezach.