"Zdrowy Czerwony Kapturek"

Dodano: 23 lutego 2017

Dnia 21.02.2017 r. w naszej Bibliotece gimnazjaliści z Gnojnika zaprezentowali brzeskim przedszkolakom przedstawienie pod tytułem "Zdrowy Czerwony Kapturek".

"Szlachetne zdrowie!
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz, aż się zepsujesz." /J. Kochanowski /

Uczniowie z Gimnazjum w Gnojniku wcielili się w role baśniowych postaci. Znaną historię o Czerwonym Kapturku przedstawiali w sposób ciekawy i żartobliwy, przemycając treści o zdrowym odżywianiu. Wykreowani przez uczniów bohaterowie szczególną uwagę zwracali na to, jak cenne jest dla nas zdrowie.

Jego wartość doceniamy - jak zauważył wybitny polski poeta Jan Kochanowski - dopiero wówczas, gdy "się zepsuje". W dbaniu o zdrowie ogromne znaczenie ma właściwe odżywianie się. Dlatego też bajkowe postacie w sztuce uczniów Gimnazjum z Gnojnika przypomniały nam, co należy jeść, co ograniczać, a czego unikać w codziennej diecie. Gimnazjaliści spisali się świetnie, a mali widzowie wcale nie chcieli opuszczać sali.