Lekcja regionalna

Dodano: 3 marca 2017

28 lutego 2017 r. po raz kolejny uczniowie Katolickiego Gimnazjum w Brzesku gościli w naszej Bibliotece.

Tym razem młodzież pogłębiła swoją wiedzę na temat administracji powiatu brzeskiego.

Wykorzystując różne źródła np. encyklopedię, słowniki, Internet, a także własną wiedzę gimnazjaliści poznali najważniejsze zagadnienia z zakresu administracji regionu.

Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe pojęcia związane ze sprawowaniem poszczególnych funkcji w gminie i powiecie (m.in.: wójt, burmistrz, sołtys, starosta, rada powiatu, zarząd powiatu, rada miejska itd.) Ponadto dowiedzieli się jak wyglądają symbole województwa małopolskiego, powiatu brzeskiego oraz herby poszczególnych gmin.

Celem zajęć było poznanie najważniejszych elementów charakteryzujących jednostkę administracyjną, jaką jest powiat brzeski.

Lekcja regionalnaLekcja regionalnaLekcja regionalnaLekcja regionalnaLekcja regionalna