"Zaczarowany świat wierszy" - konkurs recytatorski

Dodano: 31 marca 2017

30 marca 2017 r. w PiMBP odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Danuty Wawiłow "Zaczarowany świat wierszy" z okazji 75. rocznicy urodzin poetki i Światowego Dnia Poezji.

W konkursie udział wzięło 37 uczniów klas I-III, reprezentujących szkoły podstawowe powiatu brzeskiego. Jury w składzie: Janina Mika - polonistka (przewodnicząca Jury), Karina Legutek - dyrektor PiMBP w Brzesku oraz Bernadeta Klimek - kierownik Oddziału dla Dzieci wysłuchało recytacji wierszy uczestników konkursu i wyłoniło następujących laureatów, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe:

I miejsce: Duszan Bożek (ZSiP Domosławice) oraz Arkadiusz Cebula (PSP Strzelce Wielkie)
II miejsce: Justyna Musiał (PSP Kąty) oraz Leonard Popiela (PSP nr 3 Brzesko)
III miejsce: Judyta Kuboń ( PSP Czchów) oraz Mariola Pach (ZS Tworkowa)

Jurorzy przyznali także sześć wyróżnień, które otrzymali:

Julia Bączek (ZS Łysa Góra), Judyta Roman (PSP Okocim), Antoni Banaśkiewicz (PSP nr 2 Brzesko), Julia Biel (PSP nr 1 Jadowniki), Wiktor Sumyk (ZS Borzęcin), Bartłomiej Żurek (ZS Przyborów)

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania oraz książki. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez PiMBP w Brzesku.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.