Wielka Liga Czytelników

Dodano: 28 kwietnia 2017

21 kwietnia 2017 r. w brzeskiej Bibliotece odbył się półfinał ogólnopolskiego konkursu czytelniczego "Wielka Liga Czytelników", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Wielka Liga w Katowicach.

Celem konkursu jest "tworzenie mody na czytanie wśród rodzin" oraz "wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych".

W półfinałowych zmaganiach w brzeskiej Bibliotece uczestniczyło 12 drużyn.

W kategorii klas 1-3 rywalizowało siedem drużyn z Sufczyna, Porąbki Uszewskiej, Czchowa, Radgoszczy, Koniuszy, Przyborowa oraz Wojakowej, a w kategorii klas 4-6 pięć drużyn z  Sufczyna, Porąbki Uszewskiej, Radgoszczy, Przyborowa i Wojakowej.

Dzieci młodsze rozwiązywały test , który dotyczył książki Bronisławy Ostrowskiej "Bohaterski miś", zaś starsze odpowiadały na pytania przygotowane na podstawie lektury "Tomka na Czarnym Lądzie" Alfreda Szklarskiego.

Skany testów konkursowych zostały wysłane do organizatorów. Wyniki pojawią na stronie internetowej wielka-liga.pl do piątku 28 kwietnia.

Finał odbędzie się w Katowicach w sobotę 27 maja br., podczas "VI Wielkiej Zabawy Rodzinnej".

Wielka Liga CzytelnikówWielka Liga CzytelnikówWielka Liga CzytelnikówWielka Liga CzytelnikówWielka Liga CzytelnikówWielka Liga CzytelnikówWielka Liga Czytelników