NOC BIBLIOTEK w Brzesku

Dodano: 6 czerwca 2017

Brzeska Biblioteka już po raz drugi włączyła się w ogólnopolska akcję - Noc Bibliotek. Tym razem odbyła się ona pod hasłem Czytanie porusza. 3 czerwca 2017 r. Biblioteka była otwarta dla swoich czytelników do późnych godzin nocnych. Z bogatej i atrakcyjnej oferty skorzystało ponad 1000 osób, a każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Przez cały czas trwania Nocy Bibliotek można było wypożyczać książki, czasopisma oraz audiobooki.

Brzeską NOC rozpoczął kiermasz książki, prowadzony przez wolontariuszy z PG nr 1 w Brzesku i ich opiekunów: panią Małgorzatę Grabarz i panią Małgorzatę Kołodziej-Siciarz oraz bibliotekarzy z filii PiMBP.

Dla dzieci i młodzieży przygotowano warsztaty biżuterii Mały jubiler, Warsztaty z wyobraźnią prowadzone przez lokalną poetkę Paulinę Ożegalską, lekcje pokazowe j. angielskiego (Szkoła Early Stage), zajęcia literacko-plastyczne Po co nam zasady? oraz warsztaty literackie Wyspiarze. Można również było zagrać w rodzinną grę liczbową - BINGO.

W ramach Nocy Bibliotek miał także miejsce występ Studia Tańca Debiut, podczas którego swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dzieci z Brzeska, Wieliczki i Skawiny. Nie zabrakło również atrakcji dla dorosłych użytkowników, którzy mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach rękodzielniczych biżuterii szklanej (np. w stylu Tiffany) i drewnianej (techniką powertex, w stylu vintage - shabby chic).

Głównym wydarzeniem tegorocznej Nocy był recital muzyczny Katarzyny Żak zatytułowany Piosenki z dobrym tekstem. Znana i lubiana aktorka, ambasadorka akcji czytelniczych "Cała Polska czyta dzieciom" i "Czytam sobie", wykonała piosenki m.in. Wojciecha Młynarskiego oraz Agnieszki Osieckiej, Magdy Czapińskiej a także podzieliła się pełnymi pozytywnej energii opowieściami i anegdotami. Po koncercie wszyscy chętni mogli zakupić najnowszą płytę artystki, uzyskać autograf a także pamiątkowe zdjęcie.

Każdy zainteresowany miał również sposobność zwiedzić bibliotekę i odwiedzić miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla naszych użytkowników.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy już za rok.

Galeria zdjęć

NOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w Brzesku

 

Galeria zdjęć

NOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w Brzesku

 

Galeria zdjęć

NOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w Brzesku

 

Galeria zdjęć

NOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w Brzesku

 

Galeria zdjęć

NOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w Brzesku

 

Galeria zdjęć

NOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w Brzesku

 

Galeria zdjęć

NOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w Brzesku

 

Galeria zdjęć

NOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w BrzeskuNOC BIBLIOTEK w Brzesku

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe