WAKACYJNY "PÓŁMETEK" W BRZESKIEJ BIBLIOTECE!

Dodano: 10 sierpnia 2017

Jak co roku, w czasie wakacji nasza Biblioteka organizuje ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży. Tym razem dla spędzających lato w mieście czekają fascynujące spotkania.

Pierwszy miesiąc wakacji już za nami. W lipcu dzieci odwiedzające naszą Bibliotekę miały okazję uczestniczyć w zajęciach organizowanych podczas tygodni tematycznych.

Wakacje rozpoczęliśmy tygodniem detektywistycznym oraz spotkaniem ze st. asp. Bogumiłem Machajem i technikiem kryminalistyki Marcinem Panną. Uczestnicy dowiedzieli się na czym polega praca prawdziwych detektywów i obejrzeli profesjonalny sprzęt wykorzystywany w ich zawodzie. Natomiast przy rozwiązywaniu zagadek i łamigłówek kryminalnych mieli doskonały trening umysłu. W detektywistycznym laboratorium mali naukowcy nauczyli się szyfrować wiadomości za pomocą cytryny i jodyny, a podczas literackich podchodów w bibliotece rozwikłali mnóstwo zagadek.

Tydzień podróżniczy stał się okazją do pasjonujących wędrówek po Polsce i świecie oraz poznawania odległych miejsc i kultur. Nasi goście, Shivakumar Shekar wraz z małżonką i córeczkąMilanką, w barwny i ciekawy sposób zaprezentowali zwyczaje i obowiązki ludzi żyjących w Indiach. Dzieci odkrywały też nieznane im dotąd techniki plastyczne i tworząc obrazy malowane pianą, miały okazję przenieść się na chwilę nad spienione morza.

W czasie tygodnia sportowego dzieci poznały wiele interesujących faktów ze świata sportu. Odbył się także mecz piłki nożnej oraz drużynowe zawody, podczas których dzieci rywalizowały między sobą w przeróżnych konkurencjach wymagających sprawności fizycznej. Dzięki sportowemu quizowi uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę, a grając w tematyczne podchody uczyli się współpracy z innymi.

W kolejnym tygodniu zajęcia poświęcone były zwierzętom. Tego dnia odwiedziła nas pani Bernadeta Jakubas wraz z niezwykłymi i niespotykanymi na co dzień zwierzętami: parą Kameleonów jemeńskich i Agam brodatych, które dzieci mogły dotknąć i nakarmić. W odwiedziny "przyjechał" również chomik, na przykładzie którego dzieci poznały obowiązki właściciela zwierząt domowych.

Poza zajęciami realizowanymi w ramach tygodni tematycznych, przez cały miesiąc spotykaliśmy się podczas: "Wakacyjnej Akademii Filmowej", "Czytania na dywanie w języku angielskim - EARLY STAGE" oraz "Świata gier i zabaw". Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej oferty także w sierpniu!

WAKACYJNY WAKACYJNY WAKACYJNY WAKACYJNY WAKACYJNY WAKACYJNY WAKACYJNY WAKACYJNY WAKACYJNY WAKACYJNY WAKACYJNY

WAKACYJNY WAKACYJNY WAKACYJNY WAKACYJNY WAKACYJNY WAKACYJNY WAKACYJNY

WAKACYJNY WAKACYJNY WAKACYJNY WAKACYJNY WAKACYJNY