WAKACJE W BIBLIOTECE

Dodano: 7 września 2017

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi wakacyjne zajęcia organizowane w Oddziale dla Dzieci brzeskiej Biblioteki. W tym roku przygotowaliśmy wyjątkowe i fascynujące tematy, do których inspiracją była książka.

W ramach wakacyjnych zajęć odbywały się dla czytelników między innymi spotkania o tematyce detektywistycznej. Uczestnicy tych zajęć mieli okazję zamienić się w detektywów prowadzących śledztwa, poznawali tajemnicę szyfrów, rozwiązywali zagadki i odkrywali tajemnice. Dzieci spotykały się również ze st. asp. Bogumiłem Machajem i technikiem kryminalistyki Marcinem Panną. W trakcie spotkań uczestnicy dowiedzieli się na czym polega praca prawdziwych detektywów i obejrzeli profesjonalny sprzęt wykorzystywany w ich zawodzie.

W wakacje odbywały się także zajęcia podróżnicze, podczas których dzieci poprzez doskonałą zabawę poznały odległe kraje. "Byliśmy" m.in. w Indiach. W tą ciekawą i malowniczą podróż zabrali nas zaproszeni goście Shivakumar Shekar wraz z małżonką i córeczką Milanką. Śladami hiszpańskiego żeglarza Ferdynanda Magellana "wyruszyliśmy" w podróż dookoła świata. Na dłużej zatrzymaliśmy się w krainie mody i najsłynniejszej na świecie kuchni ? Francji oraz w kraju z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy w Iranie.

Dla miłośników sportu przygotowaliśmy tydzień o tej tematyce. W trakcie zajęć dzieci poznały historię różnych dyscyplin sportowych, ciekawostki ze świata sportu i sylwetki znanych sportowców. Na świeżym powietrzu odbyły się drużynowe zawody, podczas których dzieci rywalizowały między sobą ucząc się współpracy w grupie.

Mali czytelnicy brali udział również w warsztatach ekologicznych. Pogłębiona wiedza na temat środowiska przyrodniczego i jego ochrony pozwoliła zrozumieć sposoby ponownego użycia odpadów dostępnych w każdym domu. Przedmioty powszechnie uważane za "śmieci" w trakcie zajęć posłużyły jako materiał do rozwijania kreatywności i zdolności manualnych. Dzieci stworzyły praktyczne, dekoracyjne i ciekawe eko-prace.

Dzięki warsztatom kreatywnym uczestnicy dowiedzieli się jak mogą twórczo spędzić czas i przekonali się, że każdy potrafi wymyślić zupełnie wyjątkowe i niepowtarzalne rzeczy.

W ramach wakacji w bibliotece wkroczyliśmy także w wyjątkowy, niesamowity i fascynujący świat zwierząt. To przede wszystkim dzięki Pani Bernadecie Jakubas, która odwiedziła naszą bibliotekę wraz z niezwykłymi zwierzętami: parą Kameleonów jemeńskich i Agam brodatych. Uczestnicy spotkania mieli okazję dotknąć i nakarmić te niespotykane na co dzień zwierzątka. Spotkania z cyklu o zwierzętach urozmaiciło wyjście do sklepu zoologicznego Akara.Art. W trakcie zajęć nie zabrakło również zabaw ruchowych i plastycznych.

Poza zajęciami realizowanymi w ramach tygodni tematycznych, coś dla siebie znaleźli też miłośnicy filmów i komputera oraz gier planszowych. W ramach "Lata z komputerem" czytelnicy mogli "surfować" po Internecie, a także korzystać z gier komputerowych. Trzy razy w tygodniu działała "Wakacyjna Akademia Filmowa". W tym roku dużą popularnością cieszyły się gry planszowe. Do bibliotecznego "Świata gier i zabaw" codziennie przychodzili czytelnicy na świetną zabawę i zdrową rywalizację.

Nową wakacyjną inicjatywą było "Czytanie na dywanie w języku angielskim" prowadzone przez szkołę EARLY STAGE.

"WAKACJE W BIBLIOTECE" zakończyliśmy filmowym spotkaniem z "Małym Księciem". We wszystkich bibliotecznych zajęciach uczestniczyło ponad 1200 osób.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już dzisiaj zapraszamy na wakacje 2018.

WAKACJE W BIBLIOTECEWAKACJE W BIBLIOTECEWAKACJE W BIBLIOTECEWAKACJE W BIBLIOTECEWAKACJE W BIBLIOTECEWAKACJE W BIBLIOTECEWAKACJE W BIBLIOTECEWAKACJE W BIBLIOTECE