Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka

Dodano: 9 października 2017

4 października 2017 r. brzeska Biblioteka kolejny raz gościła artystów w ramach Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej, jednego z największych festiwali promujących poezję, muzykę, sztukę oraz literaturę na terenach Europy Środkowo-Wschodniej.

Artyści biorący udział w XXVII edycji MGJL zaprezentowali w Brzesku koncert literacki pod hasłem "Poeci i bardowie", objęty honorowym patronatem Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki. Dla młodzieży PG nr 1 w Brzesku, ZSP nr 1 w Brzesku oraz miłośników poezji wystąpili: Krystyna Konecka - poetka, dziennikarka, reporterka z Białegostoku, Viktor Vynnyk - wykonawca piosenek pochodzący z Ukrainy oraz prowadzący spotkanie Andrzej Grabowski - polski poeta i prozaik, inicjator Galicyjskiej Jesieni Literackiej.

Spotkanie rozpoczął Viktor Vynnyk śpiewając piosenki przy akompaniamencie gitary. Krystyna Konecka przeczytała wiele sonetów, a Andrzej Grabowski rozbawił publiczność swoimi fraszkami. Występujący nie tylko czytali swoje utwory ale opowiadali także o swoim życiu, pasjach oraz interesujących miejscach. W trakcie spotkania zebrana młodzież z zainteresowaniem wsłuchiwała się w treść wykonywanych utworów oraz aktywnie włączała się w występ artystów.