Bajkowy Bal Przebierańców

Dodano: 23 lutego 2012

Karnawał to czas balów i zabaw. Wpisując się w tę tradycję Oddział dla Dzieci PiMBP w Brzesku co roku organizuje BAJKOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW dla najmłodszych czytelników. W tym roku zabawa miała miejsce 18 lutego i po raz pierwszy odbyła się w nowej siedzibie Biblioteki. Zainteresowanie bibliotecznym Balem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. We wspólnej zabawie uczestniczyło około 100 dzieci.

W pięknie udekorowanej sali przy wesołej muzyce bawiły się bajkowe postacie: królewny i rycerze, koty i tygryski, Indianie i Indianki, Szeherezady, wróżki, elfy, itd. Dużą niespodzianką było pojawienie się na balu Baby-Jagi, która również włączyła się do wspólnej zabawy. A na maluchy czekało wiele atrakcji – konkursy (m. in.: taniec z balonami, najpiękniejsza piosenka, bajkowe zagadki), tańce „solo” i w parach, wspólne zabawy (Mam chusteczkę haftowaną, Ojciec Wirgiliusz) oraz słodkie „co-nieco”. We wspaniałej zabawie uczestniczyli nie tylko najmłodsi, ale także rodzice i dziadkowie, którzy przybyli na bal razem ze swoimi pociechami oraz pracownicy PiMBP. Oprawę muzyczną podczas balu zapewnił pan Krzysztof Szydłowski. Zapełniony parkiet i uśmiechy na twarzach świadczyły o tym, że zabawa jest wyśmienita. Słodki poczęstunek i drobne nagrody w przygotowanych konkursach dodatkowo uatrakcyjniły zabawę. Na zakończenie balu dzieci wyruszyły w podróż „lokomotywą” w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka”, a na „stacji docelowej” czekała na nich niespodzianka: słodkie batoniki.

Dzieci i rodzice rozchodzili się do domów w doskonałych humorach. Mamy nadzieję, że wszystkim pozostaną miłe wspomnienia i już zapraszamy na bal w  2013 roku.