Spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem

Dodano: 31 października 2017

Gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku był Przemysław Wechterowicz. Spotkanie na które zostali zaproszeni uczniowie z klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku, odbyło się 27.10.2017 r.

Przemysław Wechterowicz pisze książki dla najmłodszych czytelników. Jest autorem m.in. takich tytułów jak: "Uśmiech dla żabki", "Proszę mnie przytulić", "Być jak tygrys", "Królewna z wieży", "Gwiazdka z nieba" oraz "Czy ktoś widział zajączka".

Pan Przemysław na spotkanie z naszymi czytelnikami przygotował masę niezwykłych zagadek, zabawnych historii, dopisywało mu również wyjątkowe poczucie humoru. Mogliśmy się o tym przekonać podczas słuchania fragmentów książek w jego interpretacji. Najmłodszych słuchaczy najbardziej rozbawiła historia bohaterki o imieniu Jętka z książki pt."W pogoni za życiem".

W trakcie spotkania dzieci musiały bacznie uważać na niespodziewane zagadki i pytania, ale to nie wszystko. Pierwszoklasiści zostali podzieleni na zespoły, w których musieli wykonać zadanie. Każda z grup do otrzymanych wcześniej od pisarza zdań, dopisywała wymyślone przez siebie historie. Uczestnicy bardzo dobrze sobie poradzili z tym zadaniem, a podczas literackiej zabawy powstała niezwykła opowieść o "Tajemniczej Królewnie", która przypadła do gustu Panu Przemysławowi.

Spotkanie miało nietypowe zakończenie. Otóż dzieci ustawiły się w kolejce na przybicie symbolicznej piątki i pamiątkowy autograf. Najbardziej aktywni uczestnicy otrzymali nagrody książkowe.

Serdecznie dziękujemy Panu Przemysławowi za niezwykłe spotkanie, a uczestnikom za przybycie i stworzenie fantastycznej atmosfery. Zapraszamy do wypożyczenia książek w naszej bibliotece.

Galeria zdjęć

Spotkanie autorskie z Przemysławem WechterowiczemSpotkanie autorskie z Przemysławem WechterowiczemSpotkanie autorskie z Przemysławem WechterowiczemSpotkanie autorskie z Przemysławem WechterowiczemSpotkanie autorskie z Przemysławem WechterowiczemSpotkanie autorskie z Przemysławem WechterowiczemSpotkanie autorskie z Przemysławem WechterowiczemSpotkanie autorskie z Przemysławem WechterowiczemSpotkanie autorskie z Przemysławem WechterowiczemSpotkanie autorskie z Przemysławem WechterowiczemSpotkanie autorskie z Przemysławem WechterowiczemSpotkanie autorskie z Przemysławem WechterowiczemSpotkanie autorskie z Przemysławem WechterowiczemSpotkanie autorskie z Przemysławem WechterowiczemSpotkanie autorskie z Przemysławem WechterowiczemSpotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe