Kultura? W zasięgu!

Dodano: 27 listopada 2017

22 listopada 2017 r. młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku wzięła udział w warsztatach "Od denara do złotówki" w Galerii Sztuki "Panorama"- oddziale Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Wyjazd zorganizowano w ramach programu edukacyjnego "Kultura? W zasięgu!" realizowanego przez brzeską Bibliotekę.

Tematem warsztatów był rozwój systemu monetarnego na przestrzeni dziejów. W pierwszej części zajęć uczniowie zapoznali się z ekspozycją przedstawiającą różne środki płatnicze na przestrzeni wieków oraz historię pieniądza na ziemiach polskich. Następnym etapem warsztatów było ułożenie w kolejności chronologicznej zestawu plansz obrazujących główne przemiany form płatniczych, m.in. handel wymienny, dawne monety, banknoty, karty płatnicze. W kolejnej części każdy z uczestników miał okazję samodzielnie wybić w mennicy monetę lub stworzyć swój banknot. Podsumowanie warsztatów była gra dydaktyczna Monopol Tarnowa, rozwijająca jednocześnie umiejętność dysponowania pieniędzmi oraz wiedzę o zabytkach miasta. Dzięki atrakcyjnej formie prowadzenia zajęć, na które składały się prace manualne i różnego rodzaju gry i łamigłówki, uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę z zakresu historii pieniądza.

Program "Kultura? W zasięgu!" jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Brzesko w ramach działań profilaktycznych.

Program edukacyjny "Kultura? W zasięgu!" - więcej informacji

Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!Kultura? W zasięgu!