"Znów w Brzesku i znów miło"

Dodano: 7 grudnia 2017

5 grudnia 2017 roku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku po raz kolejny miała zaszczyt gościć na spotkaniu autorskim Pawła Beręsewicza - pisarza, poetę, tłumacza i leksykografa, laureata wielu literackich nagród. W jego dorobku znajduje się między innymi: nagroda "Guliwera" oraz Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego.

Na początku uczestniczącym w spotkaniu uczniom klas V z PSP nr 2 i PSP nr 3 pisarz w dowcipny sposób opowiedział o przebiegu swojej kariery zawodowej. Autor w znany sobie sposób szybko znalazł dobry kontaktu z dziećmi i umiejętnie zachęcił uczestników do aktywnego wyrażania swoich opinii. Największą atrakcją była "poważna rozmowa o książkach" przy maleńkiej filiżance herbatki bądź kawki. Wybrani uczniowie, niczym znawcy literatury mogli dyskutować z pisarzem "w cztery oczy". Wspólnie omówione zostały: kryminały oraz książki o modzie i sporcie. Autor w trakcie rozmowy płynnie nawiązywał do treści swoich książek i ciekawie opowiadał o przygodach bohaterów swoich utworów. Oczywiście nie zdradzał ich dalszych losów, zachęcając tym samym do sięgnięcia po lekturę.

Na koniec spotkania dzieci zasypały Pana Pawła Beręsewicza mnóstwem pytań, na które pisarz bardzo chętnie udzielał odpowiedzi. Był również czas na wpisywanie dedykacji do licznie zakupionych książek. Z całą pewnością to spotkanie podobnie jak poprzednie, pozostanie na długo w pamięci czytelników.