Świąteczna wizyta w szpitalu

Dodano: 21 grudnia 2017

"Szpitalne" spotkania odbywają się cyklicznie od maja 2017 r., ale tym razem była to jednak niecodzienna wizyta, ponieważ celem naszego spotkania było wręczenie pacjentom drobnego, świątecznego upominku w postaci książek, które w trudnym dla każdego momencie, jakim jest pobyt w szpitalu, mogą być pociechą i oderwaniem się od tego, co niełatwe. Świąteczny prezent wręczyła Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku, Karina Legutek.

Na twarzach małych pacjentów pojawił się uśmiech, który wyrażał radość, ale i zaskoczenie tym, że otrzymali niespodziewane prezenty. Kilkoro zauważyło, że jest to pierwszy taki gwiazdkowy upominek. Zazwyczaj otrzymują zabawki, gadżety, słodycze, a to była ich pierwsza "gwiazdkowa książka". Rodzice, którzy uczestniczyli w tym spotkaniu, również nie kryli zaskoczenia i złożyli wyrazy wdzięczności na ręce pani dyrektor.

Mali pacjenci z radością przeglądali otrzymane książki, wśród których znalazły się m.in. opowiadania o dinozaurach, zwierzątkach, malowanki dla najmłodszych z naklejkami, przygody Świnki Peppy. Nie mogło też zabraknąć oczywiście książki o magicznych Świętach Bożego Narodzenia.

Mamy nadzieję, że książkowe prezenty nie tylko zachęcą do czytania, ale przeniosą dzieci w świat marzeń i umilą pobyt w szpitalu. Na koniec tego spotkania dyrektor Karina Legutek życzyła szybkiego powrotu do zdrowia oraz radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy firmie Platon Sp. z o.o., która ufundowała książki.

Dziękujemy również pani Katarzynie i pani Judycie, pracującym w  Oddziale Dziecięcym brzeskiego szpitala, za współpracę. Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Galeria zdjęć

Świąteczna wizyta w szpitaluŚwiąteczna wizyta w szpitaluŚwiąteczna wizyta w szpitaluŚwiąteczna wizyta w szpitaluŚwiąteczna wizyta w szpitaluŚwiąteczna wizyta w szpitalu

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe