Spotkanie z Marcinem Kydryńskim

Dodano: 16 lutego 2018

13 lutego 2018 r. w brzeskiej Bibliotece odbyło się spotkanie ze znanym dziennikarzem radiowej "Trójki", fotografem, organizatorem gdańskiego Siesta Festival, podróżnikiem, autorem książek - Marcinem Kydryńskim.

Marcin Kydryński od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja "Siesta" została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich. Dla żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt. Laureat statuetki Fryderyka. Został odznaczony medalem "Ordem de Merito" przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.

W trakcie spotkania Marcin Kydryński opowiadał o swoich wielkich pasjach: muzyce, podróżach i fotografii. Dopełnieniem interesujących relacji były prezentacje multimedialne: "Lizbona - Miasto miłości i muzyki oraz afrykańska "Biel". Opowieści i niezwykłe zdjęcia Marcina Kydryńskiego pozwoliły uczestnikom spotkania choć na moment znaleźć się w jego cichej, szczęśliwej przystani - Lizbonie oraz doświadczyć wrażeń stanowiących dowód jego długoletniej, afrykańskiej fascynacji.

Spotkanie było również promocją książek: "Biel. Notatki z Afryki" oraz "Lizbona. Muzyka moich ulic". Zainteresowani mogli nabyć publikacje wraz z dedykacją autora.

Spotkanie prowadził dziennikarz Andrzej Kurdziel.

Słowa podziękowania kierujemy do patronów medialnych wydarzenia: radia RDN Małopolska oraz Tarnowska.tv. Dziękujemy właścicielom brzeskiego Hotelu August za wsparcie i pomoc w realizacji naszych działań.