Wszystkie moje mamy - spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną Kożurno

Dodano: 19 kwietnia 2018

12 kwietnia w Oddziale dla Dzieci PiMBP w Brzesku odbyło się kolejne już spotkanie z Renatą Piątkowską, w którym wzięli udział uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i 3 w Brzesku. Pisarce towarzyszyła lektorka Elżbieta Malwina Kożurno, która czytała fragmenty książki "Wszystkie moje mamy".

Wybór tej książki był nieprzypadkowy ponieważ rok 2018 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Ireny Sendlerowej. Ta postać pojawia się w lekturze ratując od zagłady dwa i pół tysiąca dzieci, wyprowadzając je z getta i umieszczając po aryjskiej stronie, w przybranych rodzinach, sierocińcach i klasztorach.

Jednym z uratowanych przez nią dzieci jest Szymek - główny bohater książki, Losy małego Szymka to przykładowa historia jednego z bardzo wielu dzieci, które uratowała Irena Sendlerowa. Na zakończenie niezwykłego spotkania można było kupić książkę z dedykacją i autografem autorki.

Wizyta pani Renaty Piątkowskiej wywarła na uczestnikach ogromne wrażenie. Nie było to zwykłe spotkanie autorskie lecz przejmująca lekcja historii.

Galeria zdjęć

Wszystkie moje mamy - spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną KożurnoWszystkie moje mamy - spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną KożurnoWszystkie moje mamy - spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną KożurnoWszystkie moje mamy - spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną KożurnoWszystkie moje mamy - spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną KożurnoWszystkie moje mamy - spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną KożurnoWszystkie moje mamy - spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną KożurnoWszystkie moje mamy - spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną KożurnoWszystkie moje mamy - spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną KożurnoWszystkie moje mamy - spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną Kożurno

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe