Teatralna Noc z Andersenem 2018!

Dodano: 25 kwietnia 2018

Jest taka jedna jedyna noc w roku, którą warto spędzić w Bibliotece. W tą noc Biblioteka tętni życiem do późnych godzin nocnych, a między regałami można spotkać śpiące dzieci... To Noc z Andersenem - międzynarodowa akcja promująca czytanie, organizowana z okazji Dnia Książki Dziecięcej oraz rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena. Oddział dla Dzieci już po raz piąty zorganizował całonocne spotkanie z baśniami duńskiego bajkopisarza. W piątkowy wieczór, 20 kwietnia, można było zobaczyć niecodzienny widok - grupa 25 czytelników z plecakami, śpiworami, kocami i karimatami, wchodziła do Biblioteki, aby wziąć udział w Teatralnej Nocy z Andersenem.

Wszystkich miłych gości przywitała Karina Legutek - dyrektor PiMBP w Brzesku, która życzyła dzieciom dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Nie mogło zabraknąć głośnego czytania. Piękno pisanego słowa zaprezentowali Burmistrz Brzeska - Grzegorz Wawryka, który przeczytał wszystkim zebranym "Dziewczynkę z zapałkami" oraz P. Katarzyna Gurgul, która zaznajomiła uczestników z baśnią "Stokrotka"

Podczas Teatralnej Nocy z Andersenem nasi mali czytelnicy uczestniczyli w warsztatach teatralnych przygotowanych przez profesjonalną instruktor Panią Katarzynę Gurgul. Zajęcia teatralne zostały podzielone na dwie części. Na początek odbyła się część integracyjna połączona z podstawowymi ćwiczeniami aktorskimi, a później dzieci tworzyły etiudę do muzyki instrumentalnej. Podczas pierwszej części warsztatów dzieci zapoznały się ze sobą, rozruszały aparat mowy ćwicząc dykcję na łamańcach językowych, doświadczyły też na czym polega praca zespołowa. Każde ćwiczenie opatrzone było komentarzem prowadzącej by uświadomić uczestnikom jak wygląda przygotowanie aktora do występu na scenie i co jest najważniejsze w takiej pracy. Podczas drugiej części warsztatów dzieci wysłuchały muzyki, do której później stworzyły etiudę. Kostiumy, zostały własnoręcznie stworzone przez uczestników. Materiał, z którego powstały stroje(gazety), ze względu na swoją prostotę uruchamiał nie tylko wyobraźnię, ale i odczucia sensoryczne takie jak dźwięk czy zapach. Warsztaty zakończyły się prezentacją przygotowanej etiudy.

Mimo zmęczenia humory dopisywały wszystkim uczestnikom, nawet późna pora nie zniechęcała do zabawy dlatego na zakończenie zorganizowaliśmy karaoke. Dzieci chętnie sięgały po mikrofon i śpiewały piosenki, które same wybrały. Emocje zaczęły opadać dopiero po drugiej w nocy, gdy dzieci zaczęły szykować się do snu pomiędzy bibliotecznymi regałami.

Teatralna Noc w Bibliotece zakończyła się w sobotę o godz. 8.00. Każdy uczestnik otrzymał zaszczytny Dyplom Teatrologa oraz drobny upominek.

Dziękujemy naszym darczyńcom bez których Noc z Andersenem nie mogłaby się odbyć. W szczególności Pizzerii Bella za ufundowanie pizzy, Restauracji Galicyjska za wspaniały tort, Piekarni Halik za świeżutkie drożdżówki na śniadanie, a firmom Big Pen, Mark, oraz Krakowskiemu Bankowi Spółdzielczemu o/Szczurowa za ufundowanie upominków dla uczestników imprezy.

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za przybycie, miłą zabawę, wspaniałe humory i wspólnie spędzony czas, a dzieci, które ominęła nocna zabawa zapraszamy za rok!

Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!Teatralna Noc z Andersenem 2018!